27 yaşıma gireli daha 4 gün oldu ve gözüme fazlaca büyük geldiği için henüz tam alışamadım. Sanki zaman bir yerlerde durmuş ben hep 22-23 yaşlarımda gibi hissediyorum kendimi. Zaman algımda bir bozukluk mu var desem, büyüdüğümü mü kabullenemiyorum desem bilmiyorum ama bana şimdi sorsanız ben yine 23 diye düşünür sonra yaşımı hesaplar aaa aslında ben 27 ye girdim yani 26 yım derim 🤭

Halbuki sadece bu son bir yılda bile hayatımda ne çok şey değişti.

Yeni bir şehire taşındım, yeni bir okulda çalışmaya başladım, yeni insanlar tanıyıp yeni arkadaşlıklar edindim. Belki de en önemlisi yeni bir hayat sürecine girdim ve artık hayatımı biriyle paylaşır oldum

Yani şu son bir yılım yeni, yeni, yeni.. diye sürüp gider.


İlk olarak geçen yıl bu tarihlerde çiçeği burnunda bir gelin olarak eş durumu tayinleriyle hangi okulu tercih edeceğimi araştırıyordum ki önceki okulumdan çok memnun olduğum için oradan ayrılması benim için bir hayli zor oldu. Aynı zamanda çalışacağım yer belli olmadığı için evimizi ayarlamamıştık, ev bulup yerleştirme telaşındaydım ( neyse ki gönlümüze göre hem ev bulduk, yerleştirdik hem de tercih ettiğim okul geldi. )

Daha sonra başladık yeni düzene alışmaya. Tabii zaman zaman alışamadığımız anlar oldu. Zorlandığım bunaldığım nerden geldim buraya dediğim ama atlattık çok şükür.

Önceki okuluma göre daha merkezi daha büyük bir okula tayinim çıkmıştı ki bu benim için bambaşka bir süreç demekti. 

Aynı zamanda tüm bu telaşelerin arasında bir taraftan da yüksek lisansım vardı. Yüksek lisansta son yılım olduğu için tezimi bitirmem gerekiyordu ki bu dönemde beni fazlaca zorlasa da sonunda uzmanlık unvanımı aldım.

Bu süreçte yine alanımla alakalı yeni eğitimlere katılma fırsatı yakaladım. Yeni sempozyumlara ve konferanslara katıldım. Yeni kitaplar okudum, yeni yerler keşfedip yeni yerler gezdim gördüm. Yeni insanlarla tanıştım. Önceden görüşüp çok değer verdiğim arkadaşlıklardan uzaklaştım derken bir yıla belki de birçok yenilik sığdırdım.

E baktım zaman durmuyor, hayat uçuyor, kuşlar da çok kısa 🙂 Yapılacak birçok şey, gezilecek birçok yer, okunacak birçok kitap, dinlenecek birçok müzik var. Yani gerçekleşecek birçok hayal var o zaman en kısa zamanda bir yerden başlanmalı ve harekete geçmeli diye düşünerek işte bu bloğa yeniden daha aktif bir şekilde başlamaya yazmaya karar verdim. Yine bu yaşım için asıl büyük bir hayalim var ki onu gerçekleştirdiğim zaman burdan paylaşacağım.

Ve şimdi de yeni yaşımda yapılacaklar listesine bir tik daha atıyorum.

Şimdilik hoşçakalın 👋🏻