Merhabalar 🙂 En zoru da insanın kendini tanıtmasıymış. Uzun süre bu hakkımda sayfasının içeriğini oluşturmayı ertelemiştim, sonunda yazmaya başlıyorum.

Nevşehir’ de doğdum. İlk ve ortaöğretimimi Nevşehir’de tamamladım. Üniversite hayatıma Erzurum Atatürk Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik bölümünde başladım. İlk yılımı orada tamamladıktan sonra Kayseri Erciyes Üniversitesine yatay geçiş yaptım ve 2015 yılında buradan mezun oldum.

Üniversiteyi bitirdiğim yıl Kayseri’de bir ortaokula atanarak meslek hayatıma başladım. O gün bu gündür de çalışma hayatıma devam ediyorum 🙂
Daha sonra 2016 yılında Konya Necmettin Erbakan Üniversitesinde Psikolojik Danışma ve Rehberlik alanında yüksek lisansıma başlayıp 2019 yılında uzmanlığımı tamamlamış oldum.

2018 yılında evlendim ve eş durumu ile Konya’ya tayinim çıktı. Şu anda Konya’da MEB’ e bağlı bir ortaokulda psikolojik danışman olarak çalışmaktayım.

Bu süreçte mesleki gelişimime katkı sağlamak için çeşitli eğitimlere, kongrelere, sempozyumlara katıldım ve katılmaya da gayret ediyorum.
Bu blogu da öğrendiğim ve paylaşmaya değer dediğim içerikleri yazmak için açtım 🙂 (Biraz da kişisel  web günlüğü olarak kullanıyorum)


Aldığım eğitimler

Çocuk Değerlendirme Testleri – Fazıl TATAR
Çocuk Resimlerinin Yorumlanması – Prof. Dr. Erdal HAMARTA
Deneyimsel Oyun Terapisi-1.Düzey – Nilüfer DEVECİGİL
TodiCognit Bilişsel Müdahale Uygulamaları – Dr. Olcay KARACA
Eğitim Koçluğu-Kocasinan RAM— Psk. Dan. İzzet ÖZER